Njut av segling i Stockholms skärgård

Segling i Stockholms skärgård är inte fel! Om det är så att du vill njuta av segling i Stockholms skärgård så kan du göra det via Marine Charter. Det som de kan erbjuda är konferenser, kick offs, events, temaseglingar, höstsegling, vintersegling, bastusegling och mycket mer. Marine Charter vänder sig både till företag och privatpersoner. Det är inte fel att som företag har konferensen ute i skärgården till exempel. du kan tillsammans med dina medarbetare då få en annorlunda konferens utöver det vanliga. Det finns även gruppstärkande och teambildande aktiviteter som ni kan företa er tillsammans. Exakt vad du kan göra med ditt företag, det kan du läsa mer om på deras hemsida.

I Stockholms skärgård kan ni segla

Det går även att njuta av segling i Stockholms skärgård som privatperson. Det eftersom Marine Charter har flera olika seglingar. Det finns till exempelvis dagsseglingar, som du kan njuta av själv, med familjen eller med dina vänner. Det får plats upp till 12 personer per båt. Det finns även flerdagsseglingar, med övernattning för upp till 8 personer. Om det är en helg i skärgården du vill ha, så går även det att boka. De erbjuder även olika sorters temaseglingar. Det är allt från matlagning, vinprovning, chokladprovning, fiske, vildmarksupplevelser med mera till att de även har möhippor och svensexor. Om du vill veta mer om detta, besök då deras hemsida för att läsa mer. Det går som sagt att antingen boka detta företag för företagets aktiviteter eller för att göra något privat, tillsammans med familjen. Att segla i skärgården är inte fel, så testa på det!